From the blog

obudowy metalowe

Obudowy metalowe – zastosowania

Obudowy metalowe wykonane z dbałością o najdrobniejsze szczegóły i z wysokiej jakości komponentów mają szerokie możliwości, jeśli chodzi o ich zastosowanie. Sprawdzają się wszędzie tam, gdzie trzeba chronić zawartość przed uszkodzeniami mechanicznymi, czynnikami atmosferycznymi, a także przed dostępem osób niepowołanych.

Wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z niebezpiecznymi instalacjami, aparaturą pomiarową czy innymi urządzeniami, które powinny być chronione przed ogólnym dostępem, pojawia się konieczność ich właściwego zabezpieczenia. Najlepszym rozwiązaniem, które wykorzystywane jest od lat, są obudowy wykonane z mocnego, niezawodnego metalu. Tam, gdzie inne tworzywa nie do końca się sprawdzają i nie gwarantują stuprocentowego bezpieczeństwa, obudowy metalowe w pełni spełniają swoje zadanie.

W budownictwie, energetyce, przemyśle

Obudowy metalowe doskonale sprawdzają się w przemyśle elektrycznym i energetycznym. Są wykorzystywane jako zewnętrzna ochrona dla instalacji elektrycznych w budownictwie mieszkaniowym i przemysłowym, zakładach produkcyjnych, przemyśle energetycznym oraz w wielu innych gałęziach produkcji. Nowoczesne obudowy metalowe są wykonane z wysokiej jakości materiałów, solidne, trwałe oraz odporne na uszkodzenia. Dzięki temu nawet, jeśli znajdują się na zewnątrz budynków, nie ma obaw, że zostaną uszkodzone czy zniszczone. Obudowy metalowe chronią również delikatne elementy przed działaniem promieni słonecznych, wiatru czy wilgoci. Są szczelne, nie trzeba się obawiać, że zostaną uszkodzone przez wodę deszczową. Obudowy metalowe pełnią również funkcję zabezpieczającą – bardzo często znajdują się w nich niebezpieczne elementy instalacji elektrycznych. Gdy zamkniemy je w obudowie, nikt nie będzie narażony na porażenie prądem.

Duży wybór typów i modeli

Obudowy metalowe przeznaczone do budownictwa, przemysłu energetycznego i innych gałęzi produkcji dostępne są w rozmaitych wersjach, dopasowanych do indywidualnych potrzeb. W ofercie dobrych i renomowanych producentów tego typu rozwiązań możemy znaleźć między innymi obudowy wewnętrzne wolno stojące, uniwersalne, obudowy rozdzielnic czy inne modele o specjalistycznym przeznaczeniu. Dobre, sprawdzone obudowy posiadają wszystkie wymagane certyfikaty, atesty, spełniają wszelkie normy techniczne dotyczące odporności na uszkodzenia, uderzenia, wstrząsy czy wilgoć.

Aparatura dobrze chroniona

Obudowy metalowe sprawdzają się również do ochrony precyzyjnych aparatów i urządzeń wykorzystywanych w wielu branżach przemysłowych, zwłaszcza w energetyce, automatyce czy w zakładach chemicznych. Obudowy zapewniają stuprocentowe bezpieczeństwo zarówno urządzeniu, jak i osobom, które pracują wśród niebezpiecznych aparatur. Bardzo popularne, sprawdzone i często wykorzystywane są kompaktowe obudowy w różnych kształtach i rozmiarach, które wykonane są z malowanej proszkowo blachy stalowej, która następnie jest gruntowana zanurzeniowo. Taki proces produkcji sprawia, że obudowa jest wyjątkowo odporna na korozję oraz inne czynniki niszczące, można więc ją zastosować także na zewnątrz budynków.

Produkowane na indywidualne zamówienie

Obudowy metalowe możemy dostać w wersjach gotowych u dobrych producentów tego rodzaju sprzętu. Możliwe jest również produkowanie obudów na indywidualne zamówienie, dzięki temu odbiorcy mogą mieć pewność, że zamówione produkty będą w stu procentach dopasowane do ich potrzeb. Dobrym rozwiązaniem są również obudowy wyposażone w różnego rodzaju zamki, które są szczelnie zamykane i nikt niepowołany nie ma do nich dostępy. Taka opcja sprawdza się w przemyśle chemicznym, elektrycznym oraz w branży instalatorskiej.

Nowoczesne obudowy metalowe są produkowane przy wykorzystaniu świetnych materiałów, ale również zaawansowanych technologicznie maszyn i urządzeń, między innymi tych do cięcia laserowego czy innej precyzyjnej obróbki metali. Dzięki temu można mieć pewność, że produkty końcowe są doskonale wykonane, właściwie wykończone, niezawodne, solidne i bezpieczne.

Warto stawiać na jakość

Podobnie, jak w przypadku wielu innych produktów, także na rynku producentów oferujących obudowy metalowe możemy znaleźć produkty wysokiej jakości oraz takie, które są zdecydowanie słabsze pod względem parametrów technicznych. Choć oczywiście te mniej dobre obudowy są sporo tańsze, ich zakup nie jest dobrym rozwiązaniem. Obudowy metalowe mają być przede wszystkim solidne, trwałe i niezawodne. Ich jakość wykonania i parametry techniczne mają więc kluczowe znaczenie, jeśli chodzi o ich funkcjonalność i niezawodność. Kupowanie tanich, niezbyt dobrych obudów metalowych nie jest więc dobrym rozwiązaniem, gdyż jest to oszczędzanie na bezpieczeństwie własnym oraz innych użytkowników pomieszczeń.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *