From the blog

Pogotowie hydrauliczne – kiedy wezwać?

Zapchanie odpływu? Pęknięcie rury? A może cieknący kran? Kiedy w Twoim domu pojawią się usterki związane z instalacją wodną lub kanalizacyjną musisz wiedzieć, jakie kroki należy wtedy podjąć. Z niektórymi sytuacjami możesz poradzić sobie sam, jednak niejednokrotnie, gdy sprawa jest poważniejsza, niezbędne jest skontaktowanie się z hydraulikiem. Sprawdź więc kiedy niezbędne jest skorzystanie z fachowej pomocy oraz jakie usługi oferuje pogotowie hydrauliczne! Dzięki temu w razie awarii będziesz doskonale wiedział, jakie działania należy podjąć.

Awaria instalacji hydraulicznej – co robić?

Jeśli widzisz, że instalacja hydrauliczna zamontowana w Twoim domu zaczyna działać w niepoprawny sposób, musisz zacząć szybko działać. Wie to każdy, kto przynajmniej raz miał styczność z usterkami wodnymi, hydraulicznymi lub kanalizacyjnymi. Bowiem upływ czasu może jedynie powiększyć rozmiar ewentualnych uszkodzeń bezpośrednio wywołanych przez awarię. Tak naprawdę każda minuta się liczy, szczególnie jeśli woda uwalnia się bardzo szybko. W efekcie nawet niewielka awaria może doprowadzić do zalania całego pomieszczenia w mieszkaniu, czy też do przedostaniu się wody do mieszkania naszych sąsiadów. Należy więc postarać się zrobić wszystko, co pozwoli ograniczyć możliwość wystąpienia szkód. Pierwszym krokiem musi być przede wszystkim odcięcie dopływu wody – do konkretnego mieszkania lub całego budynku. Twoje działanie w tym zakresie powinno być adekwatne do tego, co będzie się działo w danym momencie. Dopływ wody można ograniczyć poprzez zakręcenie głównego zaworu od wody. Gdzie go szukać? Zapamiętaj, że zwykle jest on ulokowany zaraz obok wodomierza, mierzącego ilość zużytej wody. Jeśli chcesz odciąć odpływ wody w całym budynku – kieruj się do piwnic lub pomieszczenia gospodarczego. Następny krok, na jaki powinieneś się zdecydować to wykonanie telefonu na pogotowie energetyczne.

Z jakimi usterkami hydrauliki można poradzić sobie samodzielnie?

Jeśli lubisz majsterkować w domu, w przypadku drobnych usterek możesz poradzić sobie samodzielnie. Mocniejsze dokręcenie śruby nie jest skomplikowaną czynnością. Dzięki temu sam możesz naprawić zapowietrzony grzejnik lub taki, z którego delikatnym strumieniem wycieka woda. Podobnie jest w sytuacji, gdy Twój kran jest nieszczelny. Cieknąca woda może bowiem wynikać z poluzowanego pokrętła – warto więc je dokręcić lub wymienić uszkodzoną uszczelkę. Jednak pamiętaj, że na naprawę we własnym zakresie możesz zdecydować się tylko wtedy, gdy posiadasz doświadczenie oraz wiedzę w tym zakresie. W innym wypadku, może dojść do sytuacji, że jedynie powiększysz rozmiar usterki i wywołanych przez nią szkód. Zachowaj więc rozwagę!

Jakie usługi świadczy pogotowie hydrauliczne warszawa?

Zakres usług świadczonych przez pogotowie hydrauliczny jest szeroki. Hydraulik może okazać się pomocny zarówno w przypadku niewielkich usterek, jak i nico bardziej skomplikowanych awarii. Oto najważniejsze problemy, z jakimi potrafi sobie poradzić pogotowie hydrauliczne:

 • naprawa nieszczelnych instalacji
 • udrażnianie instalacji wodnych
 • usuwanie nagłych awarii instalacji hydraulicznych
 • uszczelnianie urządzeń wodno-kanalizacyjnych
 • czyszczenie elementów instalacji hydraulicznych
 • wymiana instalacji hydraulicznych
 • udrażnianie oraz przepychanie zatkanych rur
 • likwidacja wycieków
 • montaż i demontaż instalacji
 • uczestniczenie w akcjach ratunkowych
 • serwis urządzeń grzewczych
 • wymiana wodomierzy
 • czyszczenie kanalizacji

Jakie są działania pogotowia hydraulicznego?

Gdy pogotowie hydrauliczne pojawi się już u Ciebie w pierwszej kolejności będzie ono musiało zlokalizować konkretne miejsce, w którym wystąpiła usterka. Jeśli wyciek wody jest dobrze widoczny, nie będzie to dużym problemem. Takie awarie są usuwane w mgnieniu oka. Sprawa komplikuje się, jeśli na przykład uszkodzeniu ulegnie rura, która jest zabudowana. Wtedy hydraulik będzie musiał użyć specjalistycznego sprzętu, co w pewnym zakresie na pewno wydłuży czas naprawy. Musisz liczyć się z tym, że w takich sytuacjach nie obejdzie się bez uszkodzeń – uszkodzeń ściany, zdejmowania płytek, czy też kucia tynku. Zakres naprawy, czas jej trwania, czy też jej koszty są różne w zależności od konkretnego przypadku. Jednak warto mieć świadomość, że awariom hydraulicznym można zawczasu zapobiec. Wystarczy pamiętać o dokonywaniu regularnych kontroli instalacji wodociągowej w mieszkaniu, domu, czy budynku użytkowym. Bez dwóch zdań zwiększy to bezpieczeństwo wszystkich użytkowników.

Podsumowanie

Powyższe informacje to swego rodzaju kompendium wiedzy na temat działań pogotowia hydraulicznego i postępowania w razie awarii. Już teraz doskonale wiesz, co należy zrobić, w momencie, gdy instalacja hydrauliczna w Twoim domu ulegnie awarii..

Related articles

Nowoczesne magazyny – podstawowe informacje

Obecnie mamy dostęp do nowoczesnych procedur i metod, niejednokrotnie określanych mianem prawdziwych cudów techniki. Odgrywają one niemałe znaczenie w wielu sferach współczesnego życia. Warto zwrócić uwagę, że swego rodzaju wyścig technologiczny trwa cały czas i swoim obszarem objął również branżę […]

read more »

Trendy –  modne wnętrza 2019

Rok 2018 już dawno za nami, huczne powitanie nowego roku też jest już jedynie mglistym wspomnieniem. Jest to więc najlepsza chwila na zastanowienie się nad tym, jakie nowości przyniesie nam rok 2019. A to, że zmiany będą dostrzegalne w wielu […]

read more »

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *