From the blog

Prezent na ślub - co kupić

Prezent na ślub – co kupić parze młodej?

Zaproszenie na ślub to zawsze powód do radości – oto dwoje ludzi postanowiło na zawsze związać się ze sobą na dobre i na złe. Niegdyś tego typu uroczystość oznaczała konieczność zakupu prezentu, który pozwoli Młodym urządzić się czy też „pójść na swoje” – podarki były praktyczne. Królowały pierzyny, pościele, koce czy komplety garnków, które umożliwiały szybkie usamodzielnienie się nowopowstałej rodziny. Dziś rzeczywistość nieco się zmieniła, choć wiele zależy zarówno od Pary Młodej jak i od regionu z którego pochodzi, zwyczaju lub wybranej konwencji. Zanim więc wybierzecie się do sklepu i zakupicie komplet ręczników w kolorze fuksji, aby następnie dowiedzieć się, że młodzi tolerują wyłącznie czerń dowiedźcie się jak i co kupować, aby faktycznie sprawić im radość.

Ślubne pewniaki

I choć nie jest to zbyt odkrywcze wielu uważa, że najlepszym prezentem będą pieniądze. To obdarowani najlepiej będą wiedzieć jak spożytkować przekazane środki, a zakupy nowych przedmiotów z pewnością sprawią im przyjemność. Oczywiście niektórzy uważają, że przysłowiowa koperta jest prezentem pozbawionym uroku jednak większość osób ucieszy konkretny plik banknotów. Pomysłem, który niedaleko odbiega od podarowania pieniędzy, daje jednak możliwość pokazania, że dobrze znamy gusta obdarowanych i chcemy sprawić im osobistą radość jest podarunek vouchera czy też karty prezentowej. Bardzo wiele firm handlowych i usługowych oferuje podobne rozwiązania co w praktyce pozwoli nam sprezentować możliwość zakupów począwszy od księgarni poprzez sklepy w wyposażeniem wnętrz czy też oferujących AGD i elektronikę aż po biura podróży, które umożliwią sfinansowanie wymarzonej podróży poślubnej. Wspomniane karty oferowane są w wielu nominałach i jeśli wiemy, że podarowanie możliwości wspomnianej już wycieczki będzie ucieleśnieniem marzeń świeżo poślubionych małżonków można rozważyć zrzucenie się na taki prezent prze kilkoro zaproszonych gości.

Ślubne klasyki

Aby mieć pewność czy nasz pomysł na prezent zyska aprobatę Państwa Młodych warto po prostu …zapytać. Prezenty przygotowywane na śluby nie należą do najtańszych jeśli więc mamy pomysł na zakup porcelany, zastawy czy kompletu pościeli warto dać obdarowanym katalog lub obejrzeć wspólnie ofertę w internecie – niespodzianki co prawda nie będzie, ale nie będzie również rozczarowania.

Ślubna lista

Coraz popularniejszą metodą sugerowania gościom ślubnych prezentów jest stworzenie listy przedmiotów, które chciałaby otrzymać para nowożeńców. Jeśli wspominania lista wykonana jest prawidłowo to będzie ona precyzyjna w kwestiach takich jak kolory czy modele. Będzie również, co bardzo ważne i wskazujące na delikatność zapraszających na ślub, oferować możliwość wyboru prezentów ze zróżnicowanych segmentów cenowych. Trudniej bowiem o coś bardziej przykrego niż konstatacja gości, że nie stać ich na żadną propozycję z listy. Jak widać więc lista prezentów ślubnych wydaje się najpraktyczniejszym rozwiązaniem pod warunkiem wszakże, że zachowany zostanie umiar i delikatność uwzględniające różne możliwości finansowe gości. Jeśli to się uda wszyscy będą zadowoleni – nowożeńcy, bo otrzymali wymarzone przedmioty i goście, których z pewnością ucieszy oszczędność czasu, poczyniona na etapie poszukiwania pomysłu na ślubny prezent.

Related articles

kostka brukowa

Rodzaje kostki brukowej

Kostka brukowa występuje w wielu wariantach – wzorach, kształtach oraz fakturach. Dzięki temu można wybrać rodzaj kostki odpowiadający celom, do których chcemy wykorzystać ten materiał. Sprawdź więc jakie są najpopularniejsze typy kostki brukowej! Jak można skategoryzować kostkę brukową? Kostka brukowa […]

read more »
zraszacze

Zastosowanie zraszaczy w ogrodzie.

Lato w Polsce potrafi być upalne i suche. Niedostatek opadów może być najbardziej odczuwalny dla naszych ogrodów. Warto więc, szczególnie w tym okresie roku, wyjątkowo uważnie zająć się pielęgnacją naszego podwórka. Dzięki temu, nawet podczas suszy, najbliższa okolica naszego domu […]

read more »

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *