From the blog

zaproszenia na ślub

Zaproszenia na ślub – na co zwrócić uwagę?

Przygotowania do śluby zaczynają się zwykle na wiele miesięcy przed samą uroczystością, zaproszenia natomiast należy dostarczyć już na dwa lub – jeszcze lepiej – trzy miesiące przed tą ważną datą. Stąd też sprawa zaproszeń nabiera wielkiego znaczenia – ma to być bowiem perfekcyjna zapowiedź tego, co jeszcze nie jest gotowe. O ile rozmaite sprawy możemy zapinać na ostatni guzik niemal do godziny zero, to w sprawie zaproszeń czasu mamy mniej, warto więc poświecić temu elementowi należną mu uwagę.

Jaki styl

Właściwie nie ma żadnych zasad, które narzucałyby określony styl naszym zaproszeniom. Niektórzy będą jednak dążyć do tego, aby kartoniki były stylistycznie jednorodne z takimi elementami jak winietki czy też menu lub podziękowania za przybycie. Perfekcjoniści pójdą nawet krok dalej, jeśli bowiem został dla uroczystości wybrany konkretny motyw przewodni, koronki, określony gatunek kwiatu czy kolor – będą chcieli odzwierciedlić ten fakt na zaproszeniach. Można, dlaczego nie, ale wymaga to podejmowania ważnych decyzji na wiele miesięcy przed uroczystością. Zastanawiając się nad estetycznymi aspektami zaproszeń trzeba również rozważyć krój czcionki. Zwolennicy elegancji z pewnością wybiorą klasyczne, lekko pochylone kroje, które będą podkreślać wyrafinowany styl i prestiż uroczystości. Niezwykle modne są obecnie fonty w stylu pisma odręcznego. Warto dać Wam jedną radę – nie przesadzajcie z udziwnieniami, pismo ma być piękne, ale komunikaty powinny być czytelne.

Forma

Kolejna sprawa dotycząca idealnych zaproszeń ślubnych to kształt jaki chcemy im nadać – czy mają to być zaproszenia z jednym kartonikiem, czy rozkładane na dwie lub więcej zakładek formaty. Można również w ramach jednej koperty stworzyć komplet z zaproszeniem i dodatkową kartą.

Obecnie nie istnieją już właściwie żadne ograniczenia – drukarnie wydrukują Wam dosłownie wszystko – począwszy od klasycznego, poprzez rozkładane na dwie strony czy też tryptyki, zaproszenia z kieszonką, opaską lub z grawerowanym czy też koronkowym rantem. Bogaty wybór dotyczy zresztą każdego aspektu zaproszenia od koloru po styl, rodzaj i gramaturę papieru. Dodatkowo, niektóre firmy oferują aplikacje online, które pozwalają na samodzielne zaprojektowanie zaproszeń – wybieracie format, rodzaj papieru, kolory czy motywy graficzne, personalizujecie je i zamawiacie, a drukarnia przesyła Wam gotowe zamówienie. Pamiętajcie jednak o kilku egzemplarzach na zapas.

Liczy się każde słowo

Ważne, aby podczas wpisywania imion, nazwisk i tytułów nie popełnić żadnego błędu. Nie chcemy przecież, aby nasi goście poczuli się urażeni. Jeśli nie znacie imion i nazwisk wszystkich gości – zdobądźcie je, określenie „osoba towarzysząca” nie jest zbyt eleganckie. Zawsze należy najpierw wpisać imię kobiety, następnie mężczyzny oraz nazwisko, które choćby nie było to łatwe, należy odmienić. Ważne są podstawy – nie zapomnijcie kto zaprasza, kogo i w jakie miejsce – pamiętajcie, że oprócz tego, że powinno być piękne, zaproszenie powinno również spełniać swoje praktyczne wymagania. Najważniejsze są przydatne dane, motta, piękne przysłowia czy cytaty wstawcie pod warunkiem, że będzie na nie miejsce.

Related articles

Prezent na ślub - co kupić

Prezent na ślub – co kupić parze młodej?

Zaproszenie na ślub to zawsze powód do radości – oto dwoje ludzi postanowiło na zawsze związać się ze sobą na dobre i na złe. Niegdyś tego typu uroczystość oznaczała konieczność zakupu prezentu, który pozwoli Młodym urządzić się czy też „pójść […]

read more »
kostka brukowa

Rodzaje kostki brukowej

Kostka brukowa występuje w wielu wariantach – wzorach, kształtach oraz fakturach. Dzięki temu można wybrać rodzaj kostki odpowiadający celom, do których chcemy wykorzystać ten materiał. Sprawdź więc jakie są najpopularniejsze typy kostki brukowej! Jak można skategoryzować kostkę brukową? Kostka brukowa […]

read more »

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *